Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany wiózł do szkoły dziecko. Miał sądowy zakaz, ale nic go to nie nauczyło

Autor: w dniu 2023-10-23

Ten kierowca uporczywie prowadził pod wpływem alkoholu. Promile w organizmie nie zatrzymały go nawet przed tym, by w takim stanie wieźć do szkoły swoje dziecko. Mało tego – nie zatrzymał go nawet sądowy zakaz. Teraz za to odpowie.

Kiedy jesteś na bakier z prawem, a policjanci rozpoznają twoją twarz, znaczy, że zbyt wiele razy dałeś się we znaki organom ścigania. Niektórzy jednak uporczywie łamią przepisy. Tak było w przypadku tego mężczyzny.

Zakaz prowadzenia go nie powstrzymał

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali w sobotę dobrze im znanego mężczyznę, który kolejny raz poruszał się swoim Chevroletem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 8:40 w mysłowickiej dzielnicy Larysz. Policjanci z mysłowickiej drogówki zauważyli dobrze im znany samochód. Przypuszczali, że za kierownicą może siedzieć mężczyzna, wobec którego orzeczono już wcześniej zakaz. Przypuszczenia były słuszne. Faktycznie białe auto prowadził 39-letni mieszkaniec Mysłowic z obowiązującym go zakazem prowadzenia pojazdów. Wprawdzie tym razem był trzeźwy, ale i tak nie uniknie odpowiedzialności.

To nie była bezpieczna droga do szkoły

Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności przez mysłowicki sąd za wcześniejsze niestosowanie się do zakazu. 39-latek trafił już do aresztu, gdzie decyzją sądu spędzi najbliższe miesiące.