Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Narkotyki ukryte w pluszaku. Sprawa wyszła na jaw po kolizji

Autor: w dniu 2023-10-23

Kolizja drogowa na ogół nie sprowadza na kierowcę poważnych konsekwencji prawnych i kończy się na mandacie, ale nie tym razem. W tym przypadku stała się dla mężczyzny źródłem dużego problemu.

Brak rozwagi na drodze może zakończyć się tak, jak miało to miejsce w tym przypadku. Jednak okazuje się, że w przypadku kierowcy Citroena problem jest jeszcze poważniejszy.

Narkotyki w pluszaku. Wszystko wyszło na jaw po kolizji

Wszystko zaczęło się od zwykłej kolizji drogowej, której sprawcą był kierujący Citroenem. Policjanci patrolujący ulice powiatu pszczyńskiego zauważyli w przydrożnym rowie uszkodzony samochód. Jak się okazało, w osobowym citroenie znajdował się kierowca i pasażerka. 30-letnia kobieta doznała urazu głowy i nogi. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni udzielili poszkodowanej pomocy, natomiast policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 38-letni mężczyzna, jadąc ulicą Pszczyńską w miejscowości Miedźna, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w drzewo, a następnie wpadł do rowu.

Kiedy policjanci prowadzili na miejscu niezbędne czynności, wyczuli od uczestników charakterystyczny zapach, a ich przykuło nietypowe zachowanie podróżnych. Mundurowi, mając przypuszczenia, że osoby mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających, przystąpili do szczegółowej kontroli.

Kradzione tablice, broń i nie tylko

Co okazało się podczas prowadzonych działań? Otóż w samochodzie 38-latka znaleziono wagę elektroniczną, skradzione tablice rejestracyjne, zegarki, które mogły pochodzić z kradzieży, a także przedmioty przypominające broń. Na tym jednak nie koniec. Znaleziono też spore ilości nielegalnych środków, które były ukryte w pluszowej zabawce.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przebadali narkotykowymi testerami i dokładnie zważyli wszystkie substancje. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 200 działek dilerskich substancji psychotropowych, a także susz marihuany.

Mężczyzna był trzeźwy. Została mu pobrana krew do badania na zawartość narkotyków. Policjanci ustalili także, że 38-letni mieszkaniec województwa małopolskiego kierował citroenem pomimo braku uprawnień.

Mężczyzna w tym roku był już zatrzymywany przez pszczyńskich mundurowych za posiadanie środków odurzających, substancji psychotropowych, a także naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Teraz po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.