Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. Podsumowanie akcji

Autor: w dniu 2023-09-04

Piknik rodzinny podsumowujący tegoroczne działania piekarskiej policji pod nazwą "Sport wzbogaca – nałóg zatraca" przyciągnął tłumy na teren u stóp Kopca Wyzwolenia.

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, we współpracy z Urzędem Miasta Piekary Śląskie i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zorganizowała wakacyjną akcję pod nazwą "Sport wzbogaca – Nałóg zatraca". Podczas jej trwania uczestnicy nie narzekali na nudę, bo oprócz działań profilaktycznych były pokazy i koncerty.

"Sport wzbogaca nałóg zatraca" przeciw uzależnieniom

Wydarzenie zorganizowane w sobotę, 2 września miało na celu, jak informują organizatorzy, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, promowanie zachowań prozdrowotnych i uświadomienie młodzieży, czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci edukowali młodych ludzi i pokazywali im, że sport może być wartościową alternatywą dla nałogów. Pomysłodawcą oraz koordynatorem całych działań była asp. Aleksandra Zydyk, która na co dzień w służbie zajmuje się profilaktyką społeczną.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. malowanie twarzy oraz możliwość uczestnictwa w licznych grach i zabawach. Na wszystkich zainteresowanych czekała zabawa z proszkiem holi, który zdobił twarze i stroje uczestników zabawy.

Zorganizowanie wydarzenia na taką skalę nie byłoby jednak możliwe bez licznych partnerów, którzy swoim zaangażowaniem wspierali organizatorów. Dla wszystkich zebranych, zarówno młodszych, jak i dorosłych osób, przygotowano liczne konkursy oraz pokazy m.in. przewodników z psami, karate, boksu, walki na miecze, capoeiry i akrobatyki. Chętni mogli zobaczyć wiele samochodów – zarówno tych luksusowych, jak i terenowych.

Prawdziwym hitem okazał się pokaz dinozaura, dzięki któremu można było przenieść się do czasów prehistorycznych.

Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość przyjrzeć się z bliska wyposażeniu służb mundurowych, skorzystać z symulatora dachowania oraz sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Przebieg zdarzenia można prześledzić, oglądając zdjęcia Foto Piekary Śląskie:

Wydarzenie zamknął koncert. Na scenie wystąpił Tomasz "Haja" Dawid:

W wydarzeniu udział wziął Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich inspektor Paweł Dratwiński wraz z Prezydentem Miasta Piekary Śląskie Sławą Umińską-Duraj, Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie Tomaszem Wesołowskim, Zastępcą Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Pawłem Słotą oraz Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukaszem Ściebiorowskim.

Fot. Foto Piekary Śląskie