Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprawdzono stan techniczny autobusów. Lusterko na trytytce, niesprawne hamulce

Autor: w dniu 2023-05-30

Autobusy miejskie jeżdżące po ulicach Chorzowa pod czujnym okiem policjantów. Ci, reagując na głosy mieszkańców miasta, poddali pojazdy kontroli. 

Niesprawny układ hamulcowy, drewniany kołek pod siedzeniem i lusterko przymocowane na opaski zaciskowe. To tylko niektóre z usterek, jakie ujawnili policjanci chorzowskiej drogówki. Kontrole były owocem zgłoszeń od mieszkańców.

Stan techniczny autobusów poddany kontroli

W ostatnim czasie do chorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego wpłynęło kilka skarg dotyczących zachowania kierowców autobusów miejskich i ich sposobu jazdy. Zaniepokojeni pasażerowie zwracali również uwagę na wykroczenia, jakie popełniają kierujący. Czasami ich styl jazdy był tak zatrważający, że pojawiały się pytania, czy dany kierowca ma w ogóle stosowne prawo jazdy. Dodatkowo w ostatnim czasie miały również miejsce zdarzenia drogowe, w których uczestniczyły autobusy miejskie. Reagując na niepokojące sygnały, policjanci z chorzowskiej drogówki w miniony piątek zorganizowali działania. Zwracali uwagę głównie na stan techniczny pojazdów oraz ewentualne wykroczenia popełniane przez kierowców. Niektóre usterki, wykryte przez policjantów, zagrażały bezpieczeństwu przewożonych osób! Najgroźniejszą z nich był niesprawny układ hamulcowy. Na dodatek kontrolka, która informowała o awarii, była zamaskowana czarną taśmą, aby nie rzucać się w oczy. Sposoby napraw pewnych usterek również pozostawiały wiele do życzenia. Opaski zaciskowe podtrzymujące lusterko, drewniany kołek stabilizujący fotel kierowcy lub plątanina kabli w skrzynce bezpieczników to przykłady nieodpowiedzialnego likwidowania usterek.

W trakcie akcji policjanci zatrzymali łącznie 3 dowody rejestracyjne, ujawniając kilka wykroczeń.

Źródło: KMP Chorzów