Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodzieje obrali za cel salon jubilerski. Do budynku galerii weszli przez dach

Autor: w dniu 2023-05-30

Złodzieje weszli przez dach do jednej z galerii handlowych na terenie województwa śląskiego. Zabrali łup i zniknęli, wychodząc tą samą drogą, którą dostali się do środka. Nad rozwikłaniem sprawy pracuje policja. 

Policja zajmuje się sprawą zdarzenia, do którego doszło na terenie galerii handlowej w Raciborzu. Obecnie nie oszacowano jeszcze strat.

Salon jubilerski okradziony. Nad sprawą pracuje policja

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w obiekcie przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zostali zaalarmowani przez pracownika ochrony około 2.00. Osoby odpowiedzialne za kradzież dokonaną w sklepie jubilerskim, jak informuje portal nowiny.pl, zrobili dziurę w dachu nad sklepem z bielizną i korzystając z drabiny linowej, dostali się do jego wnętrza. Potem z kolei przebili się przez ścianę do znajdującego się po sąsiedzku sklepu jubilerskiego. Nie wiadomo, jaką wartość ma łup, który został wyniesiony.

Policja zdradza obecnie tylko tyle, że obecni na miejscu swoje czynności prowadzili technicy kryminalistyki. Zabezpieczono także materiał z kamer monitoringu. Niewykluczone, że właśnie ten materiał okaże się przydatny do zidentyfikowania sprawców.

Zdarzenie tego typu, choć bardzo spektakularne, nie jest jedynym takim w ciągu ostatnich lat.