Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprzedawali nielegalne zabawki. Staną przed sądem

Autor: w dniu 2023-07-07

Policjanci z Wydziału do Wali z Przestępczością Gospodarczą dąbrowskiej komendy zatrzymali trzy osoby handlujące podrobionymi zabawkami. Mężczyźni naruszyli prawo własności przemysłowej.

Policjanci z Wydziału do Wali z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili nielegalny biznes w sieci. Sprawcy w wieku od 35 do 40 lat są podejrzani o sprzedaż podrobionych zabawek z logo znanej firmy, czym złamali prawa własności przemysłowej.

W trakcie przeprowadzonej akcji śledczy zabezpieczyli towar o wartości 100 tysięcy złotych. Były to głównie podrabiane maskotki, figurki i inne gadżety z logo tej popularnej marki. Towar miał być sprzedawany przez mężczyzn na portalu internetowym jako oryginalny produkt.

Łączna wartość wprowadzonych na rynek podróbek przez grupę, oszacowana jest na co najmniej 100 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że mieszkańcy Dąbrowy Górniczej prowadzili swoją nielegalną działalność przynajmniej przez dwa lata, wykorzystując konta na portalach handlowych i korzystając z różnych metod dystrybucji.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono trzy pojazdy należące do zatrzymanych o łącznej wartości 75 tysięcy złotych. Środki te zostaną wykorzystane jako rekompensata dla pokrzywdzonych osób oraz w celu pokrycia ewentualnych kar finansowych nałożonych na podejrzanych.

Handel podrabianymi produktami stanowi poważne zagrożenie dla konsumentów oraz dla prawdziwych producentów. Tego rodzaju działalność nie tylko prowadzi do strat finansowych dla właścicieli marki, ale także naraża klientów na ryzyko otrzymania niebezpiecznych produktów niskiej jakości.

Współpraca między instytucjami a także zaangażowanie konsumentów w zgłaszanie podejrzanej działalności, są kluczowe w walce z tym procederem.