Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szyb Krystyna ma nowego właściciela

Autor: w dniu 2023-07-07

Firma Multi Polymers z Lędzin została nowym właścicielem Szybu Krystyna oraz przyległych do niego terenów i terenów przy ul. Szyby Rycerskie.

Syndyk masy upadłości spółki Armada Development SA w upadłości, w trybie bezprzetargowym sprzedał całość przedsiębiorstwa spółki w upadłości na rzecz firmy Multi Polymers z siedzibą w Lędzinach. Cała transakcja odbyła się za zgodą sądu pod koniec czerwca. Transakcja odbyła się zgodnie z prawem upadłościowym bez wiedzy i udziału miasta.

W skład nabytego przedsiębiorstwa wchodziły m.in. grunty o powierzchni około 20,5 ha przy ul. Zabrzańskiej, Szyby Rycerskie, Srebrnej i Golfowej wraz z częścią dróg wewnętrznych. Wśród nabytych przez przedsiębiorstwo z Lędzin terenów jest nieruchomość zabudowana z Szybem Krystyna.

Szyb Krystyna w Szombierkach

Zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda spotkał się z prezesem firmy Multi Polymers, by porozmawiać o przyszłości Szybu Krystyna. Poinformował nowego właściciela o tym, że Szyb Krystyna jest ważnym obiektem dla mieszkańców Bytomia. Poinformował również o walorach architektonicznych zabytku i stałym nadzorze społeczników oraz Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nad obiektem. Poprosił także o informację o sposobie zagospodarowania Szybu Krystyna przez nowego właściciela. Przedsiębiorca zapowiedział przedstawienie swoich planów wobec zagospodarowania wszystkich nabytych nieruchomości.