Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Święto Policji w Piekarach Śląskich. Wręczono awanse i wyróżnienia

Autor: w dniu 2023-07-08

Uroczystości z Święta Policji odbyły się w Piekarach Śląskich 7 lipca. Wręczono wtedy awanse oraz wyróżnienia dla wyróżniających się mundurowych tutejszej komendy. 

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę oraz wprowadzeniem Sztandaru Komendy Miejskiej Policji. Zgromadzonych gości powitał insp. Paweł Dratwiński – Komendant Miejski Policji. Podczas ceremonii odbyło się wręczenie aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, docenionych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Z inicjatywy społecznej Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939 r." podjęło decyzję o uhonorowaniu osób zasłużonych dla działalności Stowarzyszenia oraz dbania o upamiętnianie historii Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego – odznaczeniem "100-lecia Policji Województwa Śląskiego". Odznakę tę otrzymała m.in. Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Jednocześnie 20 funkcjonariuszy otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Piekary Śląskie za osiągnięcia w służbie dla wyróżniających się policjantów, którzy realizują zadania z zakresu służby prewencyjnej oraz wykazują się szczególną aktywnością w procesie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego na terenie Piekar Śląskich oraz podejmują akcje profilaktyczne i szeroko zakrojone działania społeczne. Nagrody, które zostały sfinansowane ze środków Urzędu Miasta, wręczyła Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj wraz z Tomaszem Wesołowskim – Przewodniczącym Rady Miasta.

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic otrzymała z kolei od Miasta Piekary Śląskie saksofon oraz dofinansowanie na zakup nowych instrumentów muzycznych.

Ceremonię zwieńczyła część muzyczna. Na scenie zagrała wspomniana Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic i zaśpiewała Anita Lorek.