Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprzedaż w internecie zakończona postawieniem 71 zarzutów

Autor: w dniu 2023-01-26

Sprzedaż w internecie jest wygodna i korzystamy z niej codziennie. Warto być jednak uważnym, bo oszustów nie brakuje. Jeden z nich został ostatnio złapany przez śledczych. 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zakończyli dochodzenie prowadzone przeciwko oszustowi internetowemu.

Sprzedaż w internecie okazała się zgubna dla 20-latka

Śledczy z zespołu do walki z cyberprzestępczością jaworznickiej komendy zakończyli dochodzenie w sprawie oszustw za pośrednictwem internetu. Do Sądu Rejonowego w Jaworznie został skierowany akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Jaworzna, który został oskarżony o popełnienie 70 przestępstw internetowych oraz wyłudzenie kredytu. W dochodzeniu śledczy ustalili, że pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd ofertami sprzedaży umieszczanymi w sieci. Płacili za różne produkty, przelewając pieniądze na wskazane przez oszusta konta, ale towarów nie otrzymywali. Chodziło przede wszystkim o sprzęt elektroniczny Nieuczciwy 20-latek posługiwał się przy tym na portalach społecznościowych fałszywymi profilami. Tworząc sobie z tego stałe źródło dochodu, wyłudził od pokrzywdzonych łącznie 30 tysięcy złotych.

Mężczyźnie przedstawiono łącznie 71 zarzutów w związku z oszukaniem 70 osób na terenie całej Polski. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Jaworzno


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.