Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprzęt elektroniczny łupem oszustów. Straty na 140 tysięcy złotych

Autor: w dniu 2023-03-29

Wykorzystywali dane klientów jednego z operatorów telefonii komórkowej, by brać wartościowy sprzęt. Zostali zatrzymani na terenie Bytomia. 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch mieszkańców Katowic w wieku 26 i 27 lat. Mężczyźni od początku marca dopuścili się 25 oszustw na szkodę jednego z operatorów sieci komórkowych.

Sprzęt elektroniczny łupem złodziei

Podejrzani, wykorzystując dane osobowe prawdziwych klientów operatora, zawierali z nim nowe umowy, zamawiając przy tym wartościowy sprzęt elektroniczny, głównie laptopy i tablety. Wartość strat poniesionych przez tę firmę w wyniku przestępczego działania wyniosła ponad 140 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Bytomia przez zabrzańskich policjantów, gdy mieli odebrać przesyłkę z kolejnym sprzętem elektronicznym. Podczas późniejszego przeszukania w mieszkaniu jednego z nich mundurowi ujawnili część z wyłudzonego sprzętu oraz marihuanę. Mężczyźni trafili do aresztu na okres trzech miesięcy.

Czynności w sprawie trwają, a podejrzanym grozi teraz nawet do 8 lat pozbawiania wolności.