Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strażacy pomagają tworzyć lodowiska. Prowadzą akcję

Autor: w dniu 2024-01-10

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą oddawać się tej aktywności nie tylko na gotowych już, oficjalnych lodowiskach. Mogą też poprosić o to, by stworzyć ślizgawkę w wybranej przez nich lokalizacji. Tak, to możliwe, trzeba tylko pamiętać o pewnych wytycznych.
Państwowa Straż Pożarna organizuje akcję "Bezpieczne Lodowiska 2024". W jej ramach pomaga w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do utworzenia lodowisk lub ślizgawek m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich, osiedli itp.
Akcja, jak informuje Państwowa Straż Pożarna, ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne zbiorniki wodne.
Zgodnie z założeniami akcji strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Ważne jest, że do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Innym warunkiem jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek. Za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator ślizgawki. Aby uzyskać pomoc jednostek Państwowej Straży Pożarnej należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską PSP.