Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strażacy zakończyli akcję w Katowicach. Parafia prosi o wsparcie

Autor: w dniu 2023-01-28

Dwie ofiary śmiertelne, kilka rannych osób, w tym dzieci – to bilans wczorajszego wybuchu na plebanii parafii protestanckiej w Szopienicach.  Straż pożarna zakończyła w piątek po godz. 21 działania w miejscu wybuchu gazu w budynku plebanii kościoła ewangelicko-augsburskiego w Katowicach-Szopienicach – informowała rzeczniczka śląskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

Do wybuchu gazu doszło tam po godzinie 8 rano, wczoraj. Jak dodają strażacy teren został przekazany policji. Jeśli będzie jeszcze taka potrzeba strażacy tam wrócą. Na razie ogłoszono zbiórkę na rzecz parafii.

Dziś mnie, moją rodzinę, naszą Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szopienicach spotkała ogromna tragedia. W ciągu kilku chwil nasza fara zamieniła się w kupę gruzu. Ucierpiał też budynek kościoła – informuje Michał Malina.

Parafia prosi o wsparcie po wybuchu

"Dziękuję wszystkim służbom, znajomym za wsparcie i deklaracje pomocy. Przyda się na pewno. Teraz musimy otrząsnąć się po tej tragedii i zebrać siły na dalsze działania. Jeśli ktoś chciałby wspomóc naszą parafię, która została "bez domu" może to zrobić poprzez darowiznę na konto parafii" – pisze Michał Malina.

Wsparcia można udzielić pod tym linkiem – https://szopienice.luteranie.pl/darowizny/

Źródło: PSP Katowice


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.