Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strefa chillout w rudzkiej szkole. „Przyczyni się do zwiększenia komfortu całej szkolnej społeczności”

Autor: w dniu 2024-03-05

Nauka może być stresująca, ale są przestrzenie, gdzie uczniowie mogą nieco "wrzucić na luz". Tak jest w jednej ze szkół na terenie Rudy Śląskiej. Chętni mają okazję odpocząć podczas przerwy w miejscu innym niż szkolny korytarz. 

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu ma swoją strefę relaksu. W placówce otwarta została specjalna "Sala Chillout", w której będzie można zrelaksować się i odpocząć od hałasu, który zwykle panuje na szkolnych korytarzach.

– Bardzo się cieszę, że w szkole powstała nowa przestrzeń, która z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu całej szkolnej społeczności. Dziękuję także za zaangażowanie dyrekcji szkoły, Samorządowi Uczniowskiemu oraz Radzie Rodziców za zaangażowanie oraz wkład w stworzenie tak wspaniałego miejsca w szkolnych murach – zaznacza Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Dyrekcja szkoły liczy na to, że opisywane miejsce będzie dla młodych miejscem, gdzie będą mieć szansę na to, by zminimalizować napięcie i stres.

– "Sala Chillout" to miejsce, gdzie uczniowie będą mogli usiąść, wyciszyć się, zregenerować siły, skorzystać z mediów i spędzić czas z rówieśnikami – podkreśla Iwona Dutkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Rudzie Śląskiej. – Liczymy na to, że sala pozwoli uczniom zmniejszyć napięcie i stres związany z codziennymi obowiązkami i problemami, a przyjemna, relaksująca atmosfera pozwoli im nabrać energii do dalszych działań, pomoże w rozwiązywaniu problemów, poprawi ich koncentrację i efektywność nauki – dodaje.

Szkolna "Sala Chillout" znajduje się na pierwszym piętrze. Wyposażona została w wygodne kanapy i pufy, stoliki, rzutnik i ekran. Co więcej, wystrój, kolorystka i muzyka relaksacyjna, której można posłuchać podczas wizyty w tym pomieszczeniu, maja za zadanie stworzyć odprężający nastrój.

Warto dodać, że pomysł stworzenia "Sali Chillout" powstał z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i dyrekcji szkoły. Przygotowania sali trwały około dwóch lat. – Aby zrealizować pomysł wykorzystaliśmy fundusze ze środków budżetowych, dochodów własnych oraz Rady Rodziców. Sala będzie dostępna dla uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 1 – mówi Iwona Dutkiewicz.