Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strzelanina w Pszczynie. Policja ustala szczegóły zdarzenia

Autor: w dniu 2023-12-01

Policjanci z Pszczyny zatrzymali mężczyznę, który strzelał do nich z rewolweru podczas interwencji. Mundurowi byli zmuszeni użyć broni służbowej wobec napastnika, który w trakcie ucieczki nie przestawał strzelać w ich kierunku. Ostatecznie obezwładniony i ranny sprawca trafił do szpitala. Teraz śledczy ustalają okoliczności całego zdarzenia.

Tuż przed 16.00 dyżurny pszczyńskiej komendy Policji został powiadomiony o dwóch mężczyznach, z których jeden miał na osiedlu Piastów oddać strzały z broni do zaparkowanego tam samochodu, rozbijając w nim szybę.

Na miejsce zostały wysłane patrole. Gdy policjanci zauważyli opisywanych mężczyzn, jeden z nich, trzymając w dłoni rewolwer, zaczął uciekać. Gdy to robił, strzelał w kierunku interweniujących mundurowych, którzy zostali zmuszeni również do użycia służbowej broni w celu obezwładnienia napastnika. Gdy jeden z policjantów zauważył w pewnym momencie, że mężczyzna zaczyna manipulować przy swoim rewolwerze, natychmiast podbiegł i go obezwładnił.

Strzelanina w Pszczynie. Co wiadomo w sprawie?

Wtedy też okazało się, że napastnik jest ranny. 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. W dalszym ciągu bardzo pobudzony i agresywny, znajduje się tam, pilnowany przez policjantów. Policjanci z innego patrolu zatrzymali drugiego z mężczyzn – 36-latka z powiatu pszczyńskiego, który niedawno opuścił mury więzienia. Jego przesłuchanie będzie możliwe, gdy tylko wytrzeźwieje.

Śledczy ustalają dokładne okoliczności całego zdarzenia – w tym pochodzenie broni, której używał napastnik.