Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strzelanina w Pszczynie. Co wiadomo w sprawie?

Autor: w dniu 2023-11-30

Groźne chwile w Pszczynie. Na terenie miasta doszło do strzelaniny. Do akcji wkroczyła policja. Jedna osoba trafiła do szpitala. 

O strzelaninie, do której doszło dziś popołudniu w Pszczynie jako pierwszy poinformował portal pless.pl. Z podawanych informacji wynika, że policjanci otrzymali wezwanie, z którego wynikało, że dwóch mężczyzn strzelało do samochodu zaparkowanego na terenie osiedla Piastów w Pszczynie, uszkadzając jedną z szyb. Wszystko to miało miejsce, jak podaje pless.pl, w rejonie ulic Skłodowskiej-Curie, Słonecznej i Ogrodowej na terenie opisywanego miasta.

Na miejsce wezwano policyjny patrol, a mężczyźni rozdzielili się i zaczęli uciekać. Jeden z nich, który miał przy sobie broń, zaczął strzelać do interweniujących funkcjonariuszy, zatem ci również otworzyli ogień. Ostatecznie napastnik został obezwładniony. Okazało się także, że najprawdopodobniej wskutek strzelaniny, która wywiązała się podczas zdarzenia, został ranny.

Czterdziestolatek trafił do szpitala, gdzie pilnują go policjanci. Zatrzymano też drugiego z mężczyzn. 36-latek był nietrzeźwy.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Źródło: pless.pl