Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Mieszkaniec Piekar Śląskich okazał się pospolitym złodziejem

Autor: w dniu 2023-11-30

Zuchwała kradzież w Bytomiu. Młody mężczyzna na Placu Sikorskiego wyrwał torebkę przechodzącej kobiecie i zaczął uciekać. Zaistniałą sytuację zauważył przypadkowy przechodzień, który nie zamierzał być obojętny wobec tego, co się dzieje.

Bytomscy policjanci zatrzymali złodzieja. 24-latek wpadł w ich ręce chwilę po tym, jak ukradł kobiecie torebkę. Szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki jednemu ze świadków zdarzenia, zaś mieszkańcowi Piekar Śląskich przedstawiono zarzut.

Złodziej damskiej torebki schwytany w Bytomiu

Do zdarzenia doszło w zeszły piątek około godziny 10.30 na Placu Sikorskiego w Bytomiu. Młody mężczyzna wyrwał kobiecie torebkę i zaczął z nią uciekać. Zaskoczona zdarzeniem ofiara zaczęła krzyczeć i biec w kierunku złodzieja.

Jeden z przypadkowych świadków zdarzenia nie zwlekając, ruszył w pogoń za mężczyzną, złapał go i skutecznie przytrzymać do czasu przyjazdu policjantów. Mundurowi zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, a odzyskana torebka wraz z dokumentami i pieniędzmi wróciła do 64-letniej właścicielki.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, za którą może spędzić za kratami nawet 8 lat.