Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany kierowca zatrzymany. Zareagował świadek

Autor: w dniu 2023-12-01

Postawą godną pochwały i naśladowania – relacjonują policjanci – wykazał się świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę samochodem pijanemu kierowcy. Okazało się, że osoba siedząca za kierownicą miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Jazdę zakończyła na znaku drogowym.

Gdy dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu kierującego, który jechał samochodem pod wpływem alkoholu natychmiast na miejsce skierowany patrol. Policjanci ustalili, że mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, a następnie uderzył w znak drogowy. Do zdarzenia doszło w Kobiórze, na skrzyżowaniu ulicy Centralnej i Rodzinnej.

Mundurowi przebadali kierowcę alkomatem. Wynik był zatrważający – mężczyzna miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Pijanym kierowcą okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Kodeks Karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Bytom: Pijany kierowca zniszczył zaparkowane auta. Złapali go świadkowie

Pomimo licznych apeli mundurowi nadal zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i kierują po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, jak również innych osób poruszających się po drodze.

Policjanci przypominają, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.