Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Świąteczna choinka rozbłyśnie dziś w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2022-12-12

Rozświetlenie miejskiej choinki na Placu Mariackim przy Bazylice NMP i św. Bartłomieja odbędzie się dziś o 19.00 w Piekarach Śląskich.

Zanim dojdzie do rozświetlenia choinki, odbędzie się msza święta, po której harcerze przekażą mieszkańcom miasta Betlejemskie Światełko Pokoju. Uruchomieniu iluminacji na choince będzie towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej "Piekary Julian" i chóru "św. Barbara".  Chętni będą mogli odebrać świąteczne drzewka. 

Świąteczna choinka rozbłyśnie dziś w Piekarach Śląskich

O godzinie 18.00 podczas mszy świętej w Piekarskiej Bazylice, będzie można odebrać i zanieść do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: "Światło dla ciebie". Po przekazaniu światełka Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz ks. dr Mirosław Godziek – Proboszcz Parafii im. NMP i św. Bartłomieja zaproszą do uruchomienia i rozświetlenia piekarskiej choinki.
Nie zabraknie wspólnego kolędowania z Górniczą Orkiestrą Dętą "Piekary Julian" i chórem "św. Barbara". Piekarzanie będą też mieli okazję otrzymać świąteczne choinki.

Kierowcy muszą pamiętać, że dziś od godziny 7.00 rano zablokowany zostanie wjazd na Plac Mariacki przy NMP i Św. Bartłomieja.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja, Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, Radio Piekary oraz ZHP Hufiec Piekary Śląskie.