Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Świąteczne Zbieranie Jajek Wielkanocnych w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-03-20

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja wydarzenia lubianego przez najmłodszych mieszkańców Piekar Śląskich. Mowa o zbieraniu jajek wielkanocnych.

Świąteczne Zbieranie Jajek Wielkanocnych to zabawa, która jest popularna w Piekarach Śląskich już od wielu lat. Jej format i popularność jest również szeroko znany poza miastem.

-Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję tej świątecznej zabawy dla dzieci, które odbędzie się w tradycyjnie na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej w wielkosobotni poranek, 8 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zapraszamy pociechy w wieku do 10 lat, które podzielone na trzy grupy wiekowe będą zbierać plastykowe środki jajek, które wymienimy na smaczne czekoladowe jajka niespodzianki. Z zajęczych przecieków doszły mnie słuchy, że szykują się dodatkowe niespodzianki. Życzę wszystkim uczestnikom udanej zabawy, która wprowadzi nas radośnie w obchodzenie Świąt Wielkanocnych– zachęca radny Stanisław Plajzner – inicjator i organizator wydarzenia w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Piekary Śląskie, wspólnie z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych, grupą społeczników, Miastem Piekary Śląskie oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Świąteczne Zbieranie Jajek Wielkanocnych w Piekarach Śląskich

Zabawa przeznaczona będzie dla najmłodszych mieszkańców miasta do 10 roku życia (rocznik 2013 i młodsi). Poszczególne grupy dzieci przychodzić będą na wyznaczone godziny. O godz. 9.00 – roczniki 2013-2015; godz. 9.45 – roczniki 2016-2017 i na godz. 10.30 – najmłodsze dzieci z roczników 2018 i młodsi.

– Ze względów organizacyjnych w zabawie wezmą udział dzieci wcześniej zapisane. Zapisy zgodnie z regulaminem odbywać się będą do czwartku, 6 kwietnia. Pozostałe dzieci będą mogły też liczyć na drobne słodkości – dodaje Stanisław Plajzner.

W czasie imprezy wejście na stadion odbywać się będzie od ul. Maczka (od strony Monte Carlo), a wyjście z terenu zabawy od strony ul. Olimpijskiej.

– Cieszy, że wydarzenia współorganizowane przez radnych OKR, wspólnie z mieszkańcami, społecznikami udaje nam się, dzięki dużej determinacji, ale też z wielką radością, co roku kontynuować. Często są to bowiem akcje przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców. Właśnie Świąteczne Zbieranie Jajek jak i Wielobój Sprawnościowy, Piekarski Dzień Bezpieczeństwa, Paczki dla dzieci. Obok tego funkcjonują m.in. takie akcje jak Przekaż 1,5% podatku na rzecz piekarskich OPP i bezpłatne rozliczanie PIT – które prowadzi Maciej Czempiel; Piekarska Noc Spadających Gwiazd – przygotowywana przez Natalię Ciupińską-Szoska oraz najdłużej prowadzone wydarzenie Wywieś Flagę w Oknie, do którego mam przyjemność zapraszać mieszkańców od kilkunastu już lat. Pojawiają się też nowe inicjatywy jak Piekarska Wymiana Ciepła, czyli wieszak na ubrania, którą zaproponował Daniel Pliszka – wylicza Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Obywatelskiego Klubu Radnych.