Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Świerklaniec: Nie zamierzają rezygnować z aktywności

Autor: w dniu 2024-06-18

Robią to od 9 miesięcy. Grupa seniorów z Gminy Świerklaniec raz w tygodniu spotyka się w zabytkowym parku, by potruchtać w tempie slowjoggingu.

I chodź projekt Fundacji Prowitalni, wspierany przez Gminę Świerklaniec, oficjalnie dobiega końca – to z aktywności fizycznej nie zamierzają rezygnować. Zapowiadają kontynuację.

-Trwa to już 9 miesięcy. Mamy zdrowe dziecko 9 miesięczne, jeżeli chodzi o aktywność. Kończymy w przyszłym tygodniu projekt finansowany ze środków Gminy Świerklaniec. Jednak spotykać będziemy się cały czas. Seniorzy powiedzieli, że tego nie odpuszczą. Ja również nie odpuszczę, no bo to jest dla zdrowia – potwierdza Marzena Skowron z Fundacji Prowitalni.

Slowjoggingujący seniorów w świerklanieckim parku w dalszym ciągu spotykać będą się we wtorki. Godzina jest jeszcze do ustalenia. Informacja znajdzie się w mediach społecznościowych Fundacji Prowitalni. Zajęcia, jak do tej pory będą urozmaicane dodatkowymi warsztatami czy wykładami.

-Wszystko nam sprzyja: pogoda, uśmiech! Mamy tyle energii – to trzeba dalej kontynuować! Na pewno będziemy dalej biegać – przez całe wakacje. Samemu trudno się ruszyć, ale jak jest grupa i jest konkretny termin, to jest znacznie łatwiej – mówili naszej reporterce Prowitalni.

Na bezpłatne zajęcia może przyjść każdy. Grupa jest otwarta na nowych, aktywnych seniorów i nie tylko.

Fot: Fundacja Prowitalni