Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nad zalewem Nakło – Chechło już wkrótce pojawią się ratownicy. Stanie się to w pierwszy dzień wakacji, w sobotę 22 czerwca.

Od tego dnia, nad bezpieczeństwem odpoczywających, czuwać będą codziennie do końca wakacji w godzinach od 10.00 do 18.00. Kąpielisko strzeżone ich czujnym okiem zorganizowane zostało przez Gminę Świerklaniec przy polu biwakowym.

-Skumulowaliśmy atrakcje około kąpieliskowe właśnie tam, na polu biwakowym. Oczywiście można korzystać z czynnego już pola namiotowego, ale także można przyjść pieszo czy przyjechać na rowerze. Będzie to jedyne miejsce strzeżone przez ratowników, zorganizowane przez naszą gminę. Planujemy patrole prewencyjne, ale kąpielisko będzie jedno. Chciałbym przed rozpoczynającym się sezonem zaapelować o zdrowy rozsądek nad wodą. Niestety co roku mamy ofiary śmiertelne – mówi Grzegorz Zadęcki, wójt gminy Świerklaniec.

Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na fakt, że opłaty za wjazd samochodem na teren zalewu Nakło – Chechło już są pobierane. To 20 zł w weekendy i święta oraz 10 zł w dni powszednie i w dni wolne po godzinie 18.00