Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Święto Bytomia coraz bliżej. Kto wystąpi na scenie?

Autor: w dniu 2023-05-25

Jednodniowe w tym roku Święto Bytomia coraz bliżej. Znana jest lista artystów, którzy pojawią się na scenie. 

Jeden dzień, na scenie kilku artystów – zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych. Znane są szczegóły tegorocznych obchodów Święta Bytomia.

Święto Bytomia podyktowane oszczędnościami

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz poinformował, że w tym roku Święto Bytomia potrwa tylko jeden dzień i odbędzie się w sobotę, 24 czerwca.

– Z powodu oszczędności, tegoroczna impreza z okazji święta miasta potrwa jeden dzień. Nie oznacza to jednak, że będziemy się gorzej bawić. Na scenie zobaczymy m.in. Agnieszkę Chylińską, która zdecydowanie wygrała internetowy plebiscyt i to m.in. tę wokalistkę zaprosiliśmy do zagrania podczas Święta Bytomia. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

W przeprowadzonym plebiscycie internauci jednogłośnie wybrali Agnieszkę Chylińską i to ona właśnie będzie gwiazdą wieczoru. Oprócz niej bytomska publiczność będzie mogła usłyszeć zespoły Lemon i Pokahontaz oraz Majkę Jeżowską. Jak zwykle na scenie nie zabraknie również lokalnego artysty. Tym razem będzie to Audiogram – jeden z laureatów Przeglądu Zespołów Muzycznych "Bytom Live Music" 2023.

Wydarzenie jak co roku odbywać się będzie na placu Sobieskiego, przed gmachem Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Górnośląskiego.