Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Święto Irlandii wraca do Piekar Śląskich. Wyjątkowe wydarzenie szykuje się w Ośrodku Kultury "Andaluzja", gdzie 15 marca wystąpi zespół Carrantuohill wraz z tancerzami – mistrzami świata w tańcu irlandzkim.

Tradycyjna muzyka irlandzka jest znana i popularna nie tylko na wyspie, ale i na całym świecie. Bazująca na takich instrumentach jak flet poprzeczny, dudy, skrzypce, mandolina czy akordeon tworzy niesamowity klimat i porywa do tańca. Podobnie jak koncerty polskiego zespołu Carrantuohill. Oprócz muzyki opartej na celtyckiej tradycji, czaruje także głos wokalistki Ani Buczkowskiej.

Muzycy zrealizowali dotąd blisko 3500 koncertów w Polsce i na świecie, wydali ponad 20 płyt, przy produkcji których współpracowali z wieloma uznanymi artystami. Płyta "Inis" uzyskała status Złotej Płyty, z kolei płyta "Session, Natural Irish & Jazz" zdobyła muzyczną platynę, a ponadto została nagrodzona Fryderykiem w kategorii etno-folk. Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach.

Już niebawem będzie można zobaczyć i usłyszeć kapelę na żywo – w Ośrodku Kultury  "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. Koncert odbędzie się 15 marca 2024 roku o godzinie 19.00 Bilety są w sprzedaży w kasie ośrodka:

– od 03.01.2024 do 11.03.2024 – 60 zł
– od 12.03.2024 do 15.03.2024 – 70 zł.

 

 

Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.