Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sylwester na Śląsku. „Impreza zeszłoroczna pokazała, że ludzie fantastycznie bawili się na Polach Marsowych”

Autor: w dniu 2023-12-12

Podejmowane są pierwsze kroki na rzecz organizacji Sylwestra, który zorganizowany zostanie w województwie śląskim. Co wiadomo na temat wydarzenia?

Są już znane pierwsze szczegóły związane z organizacją hucznego, plenerowego Sylwestra na Śląsku. Ponownie gospodarzem imprezy organizowanej przez telewizję Polsat będzie Stadion Śląski:

– Ponad dwudziestu topowych, tych najbardziej kochanych artystów – zarówno wokalistów, jak i zespoły. Wystąpią: królowa polskiej sceny Doda, charyzmatyczny Smolasty, idol młodzieży i absolutny książę polskiej sceny Dawid Kwiatkowski, będzie niepokorna Kayah, zaprzyjaźniona z Telewizją Polsat Golec uOrkiestra, będzie Skolim, będzie Feel, od lat związany z telewizją Polsat Enej, będzie Urszula, Marcin Miller z zespołu Boys, będzie jedna z największych legend polskiego rocka, czyli Lady Pank, natomiast naszą gwiazdą zagraniczną będzie Matteo Bocelli, syn Andrei – mówi Krzysztof Ibisz, który tradycyjnie poprowadzi sylwestrowe widowisko.

W tym roku ponownie impreza odbędzie się poza samym stadionem:

– W zeszłym roku 40 tysięcy ludzi na miejscu, cztery miliony przed telewizorami. Nic tylko się bawić i witać Nowy Rok. Scena buduje się dosłownie od paru dni. W produkcję całego wydarzenia zaangażowanych jest ponad 500 osób. Zastanawialiśmy się nad tym, czy Sylwestra zorganizować wewnątrz stadionu czy wzorem poprzedniego roku, poza stadionem – na Polach Marsowych. Imprezy sportowe, które odbywają się na Stadionie Śląskim, są imprezami prestiżowymi, musimy dbać o murawę stadionu, a impreza zeszłoroczna pokazała, że ludzie fantastycznie bawili się na Polach Marsowych i chcemy kultywować i kontynuować tę tradycję – mówi Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Powstająca przy obiekcie scena będzie największa w historii. Będzie miała ponad 30 metrów wysokości i 75 metrów szerokości.