Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Szóstka wirtuozów jazzu na jednej scenie – Marek Napiórkowski SEXTET w Cavatina Hall

Autor: w dniu 2023-11-22

11 stycznia o godzinie 19:00 na scenie Cavatina Hall zagości sextet Marka Napiórkowskiego. Koncert ten będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich miłośników improwizacji jazzowej i muzyki na światowym poziomie.

Marek Napiórkowski i jego sextet – zbiór osobowości, doskonale znany fanom jazzu

Marek Napiórkowski jest najbardziej znanym polskim gitarzystą jazzowym i kompozytorem. Od kilku dekad realizuje się jako artysta o charakterze trudnym do jednoznacznego zaklasyfikowania. Jego kolejne przedsięwzięcia uwodzą kolejnych słuchaczy: charakteryzują się oryginalnym brzmieniem, nietypowymi kompozycjami i rozwijaniem unikalnych światów muzycznych.

Napiórkowski nagrał imponującą liczbę płyt – aż 150. Dokonał tego z różnymi wykonawcami, a kilkanaście z tych albumów było w pełni autorskich. Na solowych płytach wystąpił u boku Leszka Możdżera, Anny Marii Jopek, Tomasza Stańko czy Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Oprócz tego nagrywał z Chrisem Potterem, Gregoire Maretem, Gonzalo Rubalcabą, Patem Methenym, Richardem Boną czy Dhaferem Youssefem.

Regularnie koncertuje za granicą. Miał trasy koncertowe m.in. po Stanach Zjednoczonych, Japonii, Meksyku, Kanadzie, Chinach i niemal wszystkich krajach Europy. Marek Napiórkowski znany jest również słuchaczom audycji radiowych, w których dzieli się swoimi fascynacjami muzycznymi: w poprzednich latach był prowadzącym audycji Dźwięki nieoczywiste na antenie ChilliZet. Obecnie prowadzi audycję Napiór w eterze w Radio Nowy Świat.

Marek Napiórkowski Sextet to przedsięwzięcie muzyczne, które tworzą muzycy o uznanym dorobku i olbrzymim doświadczeniu scenicznym. Na klarnecie gra Henryk Miśkiewicz, na saksofonie tenorowym i altowym Adam Pierończyk, na fortepianie Michał Tokaj, na kontrabasie i gitarze basowej Robert Kubiszyn, a na perkusji – Paweł Dobrowolski. W trakcie koncertu w Cavatina Hall muzycy poddadzą improwizacji nagrane w studiu kompozycje, m.in. z nominowanej do prestiżowej nagrody FRYDERYK płyty UP!.

Najlepsza scena muzyczna w południowej Polsce

Cavatina Hall to obiekt, który może poszczycić się unikalną architekturą, zachwycającym nagłośnieniem sali koncertowej i doskonałymi walorami estetycznymi. W tym miejscu odbywają się jedne z najlepszych koncertów w południowej Polsce, a walory sali koncertowej przyciągają muzyków nie tylko z kraju, ale również zza granicy. Na scenie regularnie występują muzycy jazzowi, wykonujący muzykę popularną i rockową, a nawet symfonicy. Najnowocześniejszy sprzęt, unikalne rozplanowanie sali gwarantujące doskonałe brzmienie z każdego jej zakątka to tylko niektóre z elementów, o których warto wspomnieć mówiąc o Cavatina Hall. To wszystko sprawia, że miejsce to jest idealne do żywiołowych koncertów jazzowych – takich jak zapowiadany koncert Sextetu Napiórkowskiego. Pełen repertuar i kalendarium nadchodzących koncertów można zobaczyć na stronie Cavatina Hall.

Materiał we współpracy z partnerem.