Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Dwie osoby w szpitalu

Autor: w dniu 2023-11-22

Do wysokoenergetycznego wstrząsu doszło w kopalni Mysłowice-Wesoła. Poszkodowanych zostało dwóch górników, których przewieziono do szpitala.

Wysokoenergetyczny wstrząs o sile 3×10^5 J został odnotowany we wtorek, 21 listopada po godzinie 23.00, w kopalni Mysłowice-Wesoła należącej do Polskiej Grupy Górniczej. Poszkodowanych zostało dwóch górników, których przetransportowano do szpitala.

W momencie wstrząsu, który odnotowano w rejonie ściany 02A w pokładzie 510 – jak informuje rzecznik PGG w z naszym reporterem – pracowało w tej lokalizacji 18 górników. Wszystkich wycofano, jednak dwóch mężczyzn odniosło obrażenia. Przetransportowano ich na powierzchnię.

-Górnicy zostali przewiezieni do szpitala w Ochojcu, gdzie przeprowadzono pierwsze badania – mówi Głogowski.

Jeden z nich, wylicza Tomasz Głogowski, doznał stłuczeń. Został już wypisany do domu. Drugi z nich ma, oprócz stłuczeń, urazu głowy. Jest na obserwacji i czeka na badania.

-Badania wykazały u jednego z górników ogólne potłuczenia, u drugiego potłuczenia i uraz głowy. Pierwszy z górników został już wypisany do domu, drugi przebywa na obserwacji w szpitalu – mówi nam Tomasz Głogowski.

Rejon ściany, gdzie doszło do wstrząsu, jak informuje Głogowski, jest wyłączony z eksploatacji i zabezpieczony do czasu oględzin.

– Wszystko wskazuje na to, że na dole nie ma żadnych skutków tego wstrząsu i niebawem ta ściana wznowi wydobycie – potwierdza Głogowski.