Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tapczan miał być schronem. Mężczyźni odpowiedzą za to, co zrobili

Autor: w dniu 2023-11-08

Grozili swoim ofiarom i chcieli pieniędzy, po wszystkim uciekli. Sądzili, że zdołają się ukryć, ale wybrali niewłaściwą kryjówkę. Teraz przez kilka miesięcy będą przebywać w policyjnym areszcie.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy grozili swoim ofiarom nożem i maczetą. Niedługo po tym, co zrobili, zostali namierzeni. Próbowali się ukryć, ale nie wyszło, wobec obu zawierciański sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Rozbój w Zawierciu

W nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z mieszkań przy ulicy 11 Listopada w Zawierciu doszło do rozboju. Policjantów poinformował o tym 71-letni pokrzywdzony, któremu dwóch mężczyzn groziło składanym nożem z funkcją kastetu i zabrało ponad 1300 zł. Policjanci z zawierciańskiej prewencji szybko ustalili, gdzie może przebywać jeden z napastników.

Tapczan miał być kryjówką

W wytypowanym mieszkaniu znaleźli mężczyznę, który chował się za tapczanem. Obecni na miejscu policjanci z wydziału kryminalnego, w tym samym tapczanie znaleźli drugiego sprawcę rozboju. 23-latek i jego 37-letni wspólnik zostali zatrzymani. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że to nie jedyny rozbój tej nocy, którego dopuścili się mieszkańcy Zawiercia.

Okazało się, że kilka godzin wcześniej te same osoby złożyły wizytę dokładnie w tym samym lokalu, w którym ograbili 71-latka. Wtedy jednak używając maczety grozili drugiemu lokatorowi mieszkania. 28-latkowi zabrali 200 zł, ale ten nie zgłosił sprawy policji. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj mają przeszłość kryminalną i zostali, decyzją prokuratora, osadzeni w tymczasowym areszcie, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące. Za to, co zrobili, grozi im nawet 20 lat więzienia.