Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: Jeden oddział mniej w Wielospecjalistycznym Szpitalu

Autor: w dniu 2024-01-03

O problemach kadrowych na oddziale laryngologicznym tarnogórskiego szpitala mówiło się od dawna. W końcu doszło do jego likwidacji. Wraz z nastaniem Nowego Roku oddział przestał przyjmować pacjentów.

Informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2024 roku zlikwidowany został Oddział Otolaryngologii naszego Szpitala. Powodem, jest trwający od ponad roku problem z zatrudnieniem kadry lekarskiej – czytamy w mediach społecznościowych placówki.

– Jest to spowodowane brakiem personelu medycznego, z którym borykamy się od ponad roku. Informujemy również, że szpital nie posiada umowy na realizację świadczeń z zakresu otolaryngologii w warunkach ambulatoryjnych. W tej chwili pacjenci, którzy byli zapisani do poradni otolaryngologicznej są o tym informowani. Dotyczy to pacjentów, którzy byli zapisani na styczeń i w luty. Liczymy na to, że od marca ta sytuacja ulegnie zmianie – tłumaczy nam Sławomir Głaz, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Tarnogórski szpital poinformował również, że po raz kolejny wystąpił do ŚOW NFZ z prośbą o ogłoszenie postępowania konkursowego w zakresie otolaryngologii w warunkach ambulatoryjnych wraz z zakresem skojarzonym. Jeśli takie postępowanie zostałoby ogłoszone, tarnogórska placówka przystąpi do konkursu z nadzieją, że przyszpitalna poradnia znów zacznie działać.

Fot: http://www.facebook.com/szpital.wspsa