Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie będzie szybko, ani tanio. PKM Świerklaniec powiększy bazę

Autor: w dniu 2024-01-03

PKM Świerklaniec startuje z największą od lat inwestycją. Za około 100 milionów złotych rozbuduje bazę przy ulicy Parkowej w Świerklańcu.

Teren bazy PKM Świerklaniec znacznie się powiększył. W ubiegłym roku udało się kupić trzy sąsiadujące z nią działki.

-Działki zakupiliśmy zarówno od gminy Świerklaniec, jak i od okolicznych, prywatnych właścicieli. Powierzchnia naszej bazy zwiększyła się dwukrotnie. Na tych działkach już zaczynamy przygotowania do inwestycji. Obecne nasze zaplecze jest z lat 60 -tych, najwyższy czas wkroczyć w XXI wiek. Nasze kanały nie są przystosowane do nowoczesnych autobusów, nie mówiąc już o myjni, która jest "jak za króla Ćwieczka" – przyznaje Piotr Rachwalski, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu.

 

 

I faktycznie, baza PKM Świerklaniec wygląda jakby zatrzymała się w czasie. W najbliższych  trzech, czterech latach – ma się to zmienić. Przed świętami rozpoczęły się prace na zakupionych niedawno działkach.

– Na nowej działce powstanie parking, na który będzie przeniesiony parking obecny. A potem, na terenie parkingu obecnego, rozpocznie się budowa nowoczesnej hali. Będą nowe rozwiązania techniczne i oczywiście nowoczesna myjnia, która ma korzystać w 90 procentach z wody deszczowej – dodaje Piotr Rachwalski prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu.

Aktualnie, dziennie zajezdnia PKM Świerklaniec obsługuje prawie 100 autobusów.  Docelowo ma być ich 150. Rozbudowa bazy przy ulicy Parkowej w Świerklańcu potrwa co najmniej 3-4 lata. Pochłonie szacunkowo około 100 milionów złotych.