Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmiany w JSW. Wojciech Kałuża stracił posadę

Autor: w dniu 2024-01-03

Zmiany w Radzie Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ze stanowiska zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju został odwołany Wojciech Kałuża. O tym fakcie informował między innymi dzisiaj podczas konferencji prasowej, premier Donald Tusk.

Dziś (3 stycznia) Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA podjęła decyzję o odwołaniu Wojciecha Kałuży ze stanowiska zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju. Obowiązki zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju przejął Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW SA – to dzisiejszy komunikat JSW.

O zmianach w spółkach mówił dzisiaj w Warszawie podczas konferencji prasowej, premier Donald Tusk. Wspomniał między innymi o decyzjach w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Wspominam o tym fakcie, bo on ma wymiar symboliczny. Odwołano właśnie z funkcji wiceprezesa zarządu JSW pana Wojciecha Kałużę, tego pana Kałużę. Wydaje mi się, że to symbolicznie kończy ten ponury etap upartyjnienia wszystkiego co tylko się dało i niskiego poziomu etycznego tych działań czego symbolem stał się pan Kałuża. Mieszkańcy Śląska na pewno do dziś pamiętają, czego symbolem stał się pan Kałuża kilka lat temu – mówił premier Donald Tusk.

Wojciech Kałuża zapisał się w historii śląskiej polityki tym, że po poprzednich wyborach samorządowych pomimo tego, że został wybrany do sejmiku śląskiego z listy Koalicji Obywatelskiej, to przeszedł na stronę PiS i dał tej formacji większość. Został wtedy wicemarszałkiem.

Foto: JSW