Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: Nastolatka wpadła z narkotykami

Autor: w dniu 2023-03-06

Zachowanie nastolatki wzbudziło podejrzenia nauczycieli, więc postanowili wezwać policję. Po nitce do kłębka mundurowi dotarli do dilera. 

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali 14-letnią mieszkankę tego miasta. Zdarzenie miało miejsce w zeszły czwartek. Co ustalono w trakcie prowadzonych działań?

Nastolatka z narkotykami. Zatrzymano dilera

W ubiegły czwartek dyżurny tarnogórskiej policji otrzymał zgłoszenie od pracowników szkoły w Strzybnicy, z którego wynikało, że jedna z uczennic podejrzanie się zachowuje i może mieć przy sobie zabronione substancje. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, znaleźli przy 14-latce narkotyki. O jej dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny, ale to nie koniec sprawy. Namierzono też dilera, który przekazał dziewczynie niedozwolone środki. Zapukali do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie przebywał znany im 20-latek. Był zaskoczony wizytą, a jego zachowanie wzbudziło podejrzenia. Znaleziono przy nim ponad 100 działek amfetaminy i kilka porcji marihuany. Trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok w sprawie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich nieletniej grozi nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry