Teraz gramy:

Title

Artist
Background

GAŃBA – ODCINEK 04 – NA CELOWNIKU

Autor: w dniu 2023-03-06

ODCINEK 04 – NA CELOWNIKU

W poprzednim odcinku: Na cmentarzu w Chorzowie znaleziono drugie ciało. Również w tym przypadku mężczyzna był nagi, a na jego plecach widniał napis GAŃBA. Sprawę przejmuje komenda wojewódzka policji. Wkrótce okazuje się, że denaci byli braćmi.

Chorzów, 18 sierpnia, godzina 11.15

Nowa policyjna znajomość Marcina Kynriha zaowocowała nazwami agencji nieruchomości, w których wynajęto mieszkania dla braci Porembów. Agencja w Piekarach mieściła się na największym w mieście blokowisku – osiedlu Wieczorka. Kynrih dowiedział się tu, że pierwszego lipca mieszkanie zostało opłacone z góry za sześć miesięcy. Wynajmujący był łysy i miał około pięćdziesiątki. Właścicielka agencji zdziwiła się, że tak niewiele zapamiętała z jego wyglądu.

Bardzo uprzejmy człowiek – dodała jakby usprawiedliwiając się.

Agencja w Chorzowie mieściła się przy ponurej, pozbawionej zieleni, ulicy 23 Czerwca.

– Tyn chop boł ryży, niy łysy. Mioł tak 50 lot i bryle. Elegancki, taki dżentelmen.

Mieszkanie wynajął pod koniec czerwca i zapłacił z góry za pół roku. W obu przypadkach zapłacono gotówką, co było dziwne, ale nikt nie zadawał pytań.

Z klimatyzowanej kawiarni przy ulicy Wolności Kynrih zadzwonił do Zawalnego.

– Również w przypadku ofiary z Chorzowa przyczyną śmierci była akonityna. Jest coś jeszcze, ale mówię ci to nieoficjalnie. Jeden z braci Porembów – Michał – kilka lat temu znalazł się na celowniku patostreamera, który tropił handlarzy narkotyków, a w transmisjach ujawniał ich dane i groził śmiercią. Sprawdź sobie – ksywka Alastor. Bye.

Na szczęście kawiarnia, poza bardzo dobrą arabiką, miała do zaoferowania jeszcze jedną zaletę – szybkie wi-fi. Profil Alastora został usunięty z YouTuba kilka lat temu, ale w innym miejscu Kynrih znalazł niespełna dwuminutowy filmik. Nie dotyczył Michała Poremby, ale był jedynym, na jaki natrafił. Na tle pustego pokoju siedział obcięty "na jeża" mniej więcej trzydziestoletni mężczyzna z mocno odstającymi uszami.

– Dla nich k… nie ma litości. To są j… śmieci. To p… mordercy. Musimy ich z…. To j… diler Ryszard Pasza z Zabrza. Mieszka tutaj – na Tyskiej. Zasługuje k… na śmierć.

Wrażenie było piorunujące. Skondensowana nienawiść w formacie mp4. Chwilę później znalazł informację, że Alastor czyli Alan D. został skazany w 2020 roku za podżeganie na trzy lata pobawienia wolności. Kynrih nie rozumiał. Zadzwonił z prośbą o wyjaśnienie.

– Widzę, że odrobiłeś zadanie domowe. Dobra, teraz najważniejsze – nasz Alastor czyli Alan Dyszka …. od maja śmiga po wolności. Skrócono mu karę. Wiesz, co to znaczy?

Sponsorem kryminału radiowego "Gańba" jest TAURON, sprzedawca prądu i właściciel strony tauron.pl/oszczednosci