Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Niszczył auta. Straty wyceniono na kilka tysięcy złotych

Autor: w dniu 2023-03-06

Mieszkańcy jednego z gliwickich osiedli zaczęli odwiedzać komisariat policji. Wszyscy skarżyli się na to samo – zniszczone samochodowe lusterka. Okazało się, że "wyczyn" wandala nagrały kamery monitoringu.

26 lutego w komisariacie przy ul. Warszawskiej zaczęli pojawiać się mieszkańcy osiedla Obrońców Pokoju i zawiadamiać o zniszczeniach w ich samochodach, zaparkowanych wzdłuż ulicy. Sprawą zajęli się tamtejsi mundurowi.

Auta zniszczone. Mężczyźnie udowodniono kilka przestępstw

Okazało się, że ktoś, idąc chodnikiem, kopał w lusterka oraz karoserię siedmiu aut. Wstępnie oszacowane straty to kwota prawie 6500 złotych.

Rozpoczęło się dochodzenie. Zabezpieczono nagrania osiedlowego monitoringu, na którym widać młodego mężczyznę. Po kilku dniach udało się rozpoznać sprawcę, a jego zatrzymanie nie było już problemem… Podejrzany wiedział już, ze policjanci go szukają, więc zadzwonił do komisariatu i umówił się na przesłuchanie.

Wandal przyznał się do zniszczeń

27-latek usłyszał zarzuty popełnienia 6 przestępstw i 1 wykroczenia. Przyznał się do wszystkich. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego kopał i niszczył samochody, jak przyznał, był wtedy nietrzeźwy. Sprawa zakończy się w sądzie karnym. Za to, co zrobił, grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Poszkodowani będą mieć możliwość dochodzenia od sprawcy należnych im odszkodowań.

Źródło i zdjęcie: KMP Gliwice