Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: Złoty medal olimpijski na wyciągnięcie ręki

Autor: w dniu 2023-11-13

Ponad 400 młodych zawodników z całego regionu spotkało się dziś w Tarnowskich Górach ze swoimi pływackimi idolami. Na terenie Hali Sportowej odbyły się piąte w tym roku warsztaty edukacyjne pod hasłem "Śladami Mistrzów".

W Tarnowskich Górach z młodymi pływakami spotkała się dziś Aleksandra Urbańczyk, rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy, Wojciech Wojdak, wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata i rekordzista Polski oraz Otylia Jędrzejczak, najwybitniejsza polska pływaczka w historii. Spotkanie z nią było niecodzienną okazją do zobaczenia i dotknięcia złotego medalu olimpijskiego.

-Nie ma rzeczy niemożliwych! Są tylko takie do których się słabo przykładamy. Żaden medal nie został nam dany za darmo i tak samo jest w życiu codziennym. Jeśli chcesz coś osiągnąć to musisz na to zapracować – mówiła nam i uczestnikom warsztatów Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego.

 

 

Młodzi sportowcy od rana uczestniczyli w bezpłatnych wykładach z zakresu dietetyki i psychologii sportu, ale największe wrażenie zrobiło na nich spotkanie z wybitnymi postaciami polskiego pływania.

-Nie mogę uwierzyć, że ich spotkałam. To było super! Coś niesamowitego – to nasi idole. Pomogli mi i mnie bardziej zmotywowali do dalszego pływania. Mówili, że nie możemy się za szybko poddawać – te opinie po spotkaniu z mistrzami zebrała nasza reporterka.

 

Udział w warsztatach był bezpłatny. Projekt "Śladami Mistrzów" został  zorganizowany przez Polski Związek Pływacki przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki.