Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tauron Bieg z Flagą w Katowicach. Zapisy trwają

Autor: w dniu 2023-04-27

Już 2 maja na terenie Katowickiego Parku Leśnego odbędzie się "Tauron Bieg z Flagą". W ramach wydarzenia zorganizowane będą zawody zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Dorośli zawodnicy, którzy zdecydują się na start, zmierzą się z dystansem pięciu kilometrów, ale coś dla siebie znajdą również dzieci. Pomyślano także o miłośnikach marszu nordic walking. Udział w biegu i marszu jest bezpłatny, a zapisy odbywają się na stronie www.biegzflaga.pl

– TAURON od lat promuje patriotyzm opierający się na aktywności sportowej. Dlatego zapraszamy do wspólnego świętowania tak miłośników biegania, jak i całe rodziny z dziećmi. Dla uczestników przewidzieliśmy wiele atrakcji w ramach pikniku towarzyszącemu wydarzeniu – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – Oprócz biegania przygotowujemy masę atrakcji dla tych, którzy nas odwiedzą. Od stref dla dzieci z animacjami, po strefę kulinarną oraz artystyczną – dodaje prezes Szczeszek.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, koszulkę biegową (dla dzieci czapeczki), pamiątkowy medal po ukończeniu biegu lub marszu, zestaw gadżetów od TAURON, poczęstunek i wodę na mecie.

Kiedy zaplanowano start?

Starty biegu dla dzieci zaplanowano w godzinach 14:30–14:55 (w zależności od wieku). W biegach na 200 i 400 m dzieciom mogą towarzyszyć rodzice. Dorośli wystartują o godzinie 16:00, a o godzinie 16:05 rywalizację rozpoczną uczestnicy marszu nordic walking. 

Biuro zawodów będzie wydawać pakiety startowe:

  • Bieg dla dzieci – od godz. 12:00 (rodzice powinni odebrać  pakiety minimum 30 minut przed planowaną godziną startu);
  • Bieg dla dorosłych i marsz Nordic walking – w godzinach 12:00–15:50.

Zawodnicy wystartują w Katowickim Parku Leśnym (od strony ulicy Francuskiej i lotniska Muchowiec, obok parkingu). Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA).

Zapisy online przyjmowane są do piątku, 28 kwietnia. Spóźnialscy będą mogli dokonać tego również w dniu biegu – w biurze zawodów. Regulamin, gdzie opisano szczegółowo wszystkie niezbędne zagadnienia znajduje się TUTAJ.

Organizatorami wydarzenia są Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Grupa TAURON.