Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wytłumaczył, dlaczego

Autor: w dniu 2023-04-27

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu "Wiślanki" i DK44. Rozbite zostały dwa samochody, choć na szczęście nikt nie ucierpiał. Jaka była przyczyna kolizji?

Do zderzenia BMW i busa marki Renault doszło dziś o 5.00 na skrzyżowaniu "wiślanki" z DK44 w Mikołowie, przy centrum handlowym.

Wjechał na czerwonym świetle

Kierujący BMW jadąc od Gliwic, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym w kierunku Katowic busem marki Renault, którym podróżowało 9 osób. Wszyscy wyszli z tego bez szwanku. 61-letni sprawca kolizji był trzeźwy. Przyznał jednak, że był zmęczony i brakowało mu snu. Mieszkaniec Mikołowa został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Zmęczenie za kierownicą, przypominają policjanci, może skończyć się tragicznie zarówno dla niewyspanego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Jazda po nieprzespanej nocy może być równie niebezpieczna, jak po alkoholu. Warto zatem, będąc zmęczonym, rozważyć, czy kierowanie w tym stanie jest właściwym rozwiązaniem.