Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tłusty czwartek z bluesem! Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na koncert

Autor: w dniu 2024-01-30

Tradycyjny pączek w towarzystwie muzyki bluesowej – to najbliższa propozycja Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Wydarzenie pod nazwą "Tłusty Czwartek z Bluesem" od lat tworzy kalendarium instytucji, i od lat przyciąga fanów muzyki duszy.

Najbliższy koncert odbędzie się dokładnie w tłusty czwartek, 8 lutego o godzinie 19.00

-Tłusty czwartek spędzamy nie tylko z pączkiem w ręku, ale również słuchając muzyki bluesowej w naszej sali koncertowej. Zawsze staramy się wybierać bluesowe perełki. 8 lutego na każdego będzie czekał pączek oraz AMIYA – bluesowa wokalistka roku 2023 – zachęca Anna Kempa – Gąsior z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Tegoroczny "Tłusty czwartek z bluesem" zaplanowano 8 lutego o godz. 19.00. Radio Piekary jest patronem medialnym cyklu.

WOKALISTKA BLUESOWA ROKU 2023

Rok 2023 obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. Działo się również na rynku muzycznym, gdzie na stałe rozgościła się bluesowa piosenkarka Amiya, która wyszła spod skrzydeł samej Brendy Boykin. Nagrodzona w Chorzowie polską nagrodą Bluesową: Bluesem Kalarusem, jako "Odkrycie Roku 2022". Reprezentowałam polskiego bluesa w Bratyslawie.

Ponadto wylądowała na dziewiątym miejscu w konkursie Interia Muzyka "Pełnia Bluesa", w kategorii "Płyta roku", a wraz ze swoim zespołem zakwalifikowała się do finału międzynarodowego festiwalu "Blues Aperitiv /ALIVE" w Czechach 2023. Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również osoby z branży i redaktorów radiowych, którzy jej głos zaczęli porównywać do Amy Winehouse, jak i jej swingowe brzmienie oraz jej charyzme do Kaliny Jędrusik.

Amiya na co dzień mieszka w Gdańsku. Obecnie jest w trakcie promowania swojej ostatniej płyty "Roots", która powstała w stylistyce RootsBlues, CoolJazz, Soul i Funk. Jest to bardzo osobisty krążek i to nie tylko dlatego, że artystka jest autorką tekstów i muzyki, czy producentką. Amiya na płycie opowiada o swoich przeżyciach, przez co ma się wrażenie, że słuchacz jest jej przyjacielem, któremu zwierza się ze swoich trosk.

Fot: Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim