Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pokonają na nogach 50-kilometrową trasę w 24 godziny. W międzyczasie rozwiążą zadania logiczne, sprawnościowe i ekstremalne. Uczestnicy X jubileuszowej edycji gry terenowej "Noc Szakala" – w teren ruszą w najbliższą sobotę.

Zbliża się X edycja Ogólnopolskiej gry przygodowej "Noc Szakala". Tym razem ponad 180 uczestników w 50 kilometrową trasę wyruszy wczesnym, sobotnim rankiem – by punktualnie o godzinie 9.00 rano w niedzielę pojawić się na bytomskim rynku.

-Na terenie Tarnowskich Gór, Bytomia, Świerklańca, Nakła Śląskiego, Radzionkowa i Piekar Śląskich będą poruszały się grupy od 3 do 8 osób. Gra w tym roku rozpoczyna się w Tarnowskich Górach – będziemy puszczać uczestników interwałem czasowym od 5.30 rano. Całą trasę muszą przejść na nogach, rozwiązując przy okazji zagadki – opisuje podharcmistrz Marek Kol z komendy hufca ZHP w Bytomiu, organizator Ogólnopolskiej gry przygodowej "Noc Szakala".

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się pod hasłem "Twierdza Szyfrów"

Uczestnicy przejdą specjalne szkolenie deszyfrażu, jak słynni polscy kryptolodzy. Co ciekawe – jeden z szyfrów pojawi się także na antenie Radia Piekary. Koniecznie więc, trzeba słuchać 88, 7 fm.

– Do gry dopuściliśmy 182 uczestników, choć zainteresowanych było dużo więcej. Czeka ich bardzo dużo zagadek, długa droga do  przebycia – około 50 kilometrów w 24 godziny, zadania fizyczne, logiczne, troszkę ekstremalne. Tytuł tegorocznej edycji to: Noc Szakala – Twierdza Szyfrów. Wchodzimy troszkę w historię kryptologów naszych polskich, kryptologii, szyfrowania.  Będzie misja do wykonania… aby uratować świat – dodaje podharcmistrz Marek Kol z komendy hufca ZHP w Bytomiu.

Ogólnopolska gra przygodowa Noc Szakala odbywa się kolejny już raz pod patronatem Radia Piekary.