Teraz gramy:

Title

Artist
Background

To odpowiedzialni za pobicie w autobusie. Szuka ich policja

Autor: w dniu 2023-03-16

Policja szuka sprawców pobicia. Do zdarzenia doszło w jednym z autobusów jadących w stronę Chorzowa. Ofiara została przewieziona do szpitala.  

Policjanci z Siemianowic Śląskich poszukują 2 mężczyzn, których widać na załączonych zdjęciach z nagrań autobusowego monitoringu. Są podejrzewani o pobicie 29-latka. Do zdarzenia doszło 14 stycznia br. po godzinie 20.00 w autobusie linii 74 jadącym w kierunku Chorzowa.

Pobicie w autobusie. Policja szuka tych mężczyzn

Jak przebiegało opisywane zajście z pierwszej połowy stycznia? Na przystanku Nowy Świat weszło do autobusu 2 młodych mężczyzn, którzy zaczepili jadącego w nim 29-latka. Utarczki słowne zamieniły się w fizyczną przemoc. Jak wynika z zeznań pokrzywdzonego – informują policjanci – najprawdopodobniej został zaatakowany przez pomyłkę. Gdy drzwi autobusu otworzyły się na przystanku, napastnicy chcieli wyjść i wtedy znowu zaatakowali 29-latka, który próbował ich zatrzymać. Kierowca powiadomił o tym zdarzeniu mundurowych. Agresorzy wprawdzie uciekli i nie udało się ich odnaleźć. Sam pokrzywdzony został przewieziony karetką do szpitala. W sprawie tej zostało wszczęte dochodzenie. Jakość nagrania (i co za tym idzie – fotografii) nie jest najlepsza, ale może ktoś rozpozna te osoby:

Policja prosi, żeby osoby, które rozpoznają mężczyzn z fotografii skontaktowały się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu 47 85 31 280 z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 85 31 201 lub 47 85 31 255. Informacje można również przekazać mailowo kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl. Należy wówczas powołać się na dochodzenie o sygnaturze l.dz._RSD 36/23.