Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tomasz Adamek, Westbam i Andre Rieu w Gliwicach!

Autor: w dniu 2024-05-17

Ci, którzy szukają sposobów na to, jak spędzić wolny czas, mogą zerknąć w kalendarz PreZero Areny Gliwice. Znajdują się tam wydarzenia, które mogą być interesujące dla różnych grup odbiorców.

Najbliższe z nich czekają nas już w najbliższą sobotę, kiedy odbędzie się 21 gala FAME, podczas której walkę stoczy między innymi polski pięściarz, były zawodowy mistrz świata organizacji International Boxing Federation i International Boxing Organization w wadze junior ciężkiej oraz World Boxing Council w wadze półciężkiej, medalista mistrzostw Europy amatorów, międzynarodowy mistrz Polski – Tomasz Adamek.

Kiedy na Arenie Głównej będą toczyły się walki, Mała Arena wypełni się… miłośnikami zmagań turniejowych. Ci spotkają się w ramach drugiej edycji Areny Mistrzów, czyli mistrzostwa gier planszowych i karcianych.Arena Mistrzów, przypominają organizatorzy, poświęcona jest wyłącznie turniejom gier. Na najlepszych graczy czekać będą pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Rozrywki dla całych rodzin nie zabraknie również w niedzielę (19 maja). W ramach Poranków Teatralnych wystawiony zostanie spektakl "Plum i Bulb, czyli perypetie z wodą", z cyklu spektakli teatralnych dla małych i dużych w PreZero Arenie Gliwice w wykonaniu kultowego "Lufcika na Korbkę". Teatralne spotkania rozpoczną się o 10:00 spektaklem dla dzieci w wieku od 1 roku do 4 lat, którego motywem przewodnim są dłonie, a kolejne przedstawienie (dla nieco starszych widzów) zacznie się o 12:00. Na oczach dzieci na scenie pojawią się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze… co jeszcze?

"Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem! Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch… Z zagadnień dydaktycznych uwzględnia: sekwencje, podstawowe kolory i liczebniki od 1 do 4. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi. Dodatkowym walorem jest muzyka na żywo przy wykorzystaniu różnych nietypowych instrumentów" – zachęcają organizatorzy.

Na scenie zagości, informują organizatorzy, magiczny batyskaf, który zabierze widzów w podwodną wyprawę. Zanurzając się w głębiny, będą podziwiać różnorodność morskich stworzeń. Tytułowi bohaterowie to rybka Plum i ośmiornica Bulb, które opowiadają o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Przedstawienie ma wydźwięk ekologiczny, porusza problem zanieczyszczenia środowiska. Uświadamia, jak nasze codzienne zachowanie wpływa na stan całej planety. Mimo ważkiego tematu, podkreślają organizatorzy, przedstawienie jest atrakcyjne wizualnie i śmieszne. Batyskaf kryje w sobie wiele niespodzianek i ruchomych wynalazków, m.in. ze śruby napędowej lecą mu bańki mydlane, a podróżujący nią Agent Specjalnej Troski o Środowisko w komiczny sposób wykonuje swoją misję. Nakłania dzieci do aktywnego działania – m.in. pomagają aktorom segregować śmieci. Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO. Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego z zespołu Pathman.

25.05. – 26.05. Baytel Cup 2024 vol. 3 I Silesia Beats

PreZero Arena informuje też o amatorskich zawodach z liną dla najmłodszych wspinaczy na Chwyciarni! Tym razem do imprezy dołącza również Polski Związek Alpinizmu. W ramach zawodów PZA odbędzie się Puchar Polski Dzieci, Dzieci Młodszych, Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.

"Dużo wspinania, 12 dróg eliminacyjnych dla każdego. Widowiskowy finał. Do wyniku będą brane najlepsze przejścia. Grupowy system eliminacji. Drogi dla każdego, o różnym stopniu trudności z punktowanymi zonami i ekstra punktami za TOP. Dodatkowa premia za flash. Nagrody rzeczowe dla najlepszych zapewnią nasi Partnerzy: Wild Country, Evolv, Salewa" – informują organizatorzy.

Kiedy na ścianie wspinaczkowej rywalizować będą młodzi wspinacze – na Arenie Głównej wystąpią Dimitri Vegas & Like Mike. Ponad 20 artystów, 10 godzin szaleństwa, 3 sceny i specjalna oprawa. Silesia Beats (25.05) to nie tylko headlinerzy, to również ponadczasowe i legendarne nazwiska, nie tylko obecne gwiazdy festiwalowych i klubowych scen, ale także młode i wyjątkowe talenty.

Silesia Beats line-up:

Dimitri Vegas & Like Mike – Don Diablo – Westbam – Moguai – Juicy M – Martin Jensen – Mr.black – Steff Da Campo – Azteck Merow – C-bool – Dj Kuba & Neitan – Adam De Great – Duss – Neevald – Dobrafaza Michał Lazar – Siasia – Roko – Meszi.

31.05.2024 I André Rieu World Tour 2024

Koncerty André Rieu słyną z magicznej atmosfery urzekającej publiczność mieszanką muzyki klasycznej, walców i melodii widowiskowych, które przenoszą widzów do świata czystego muzycznego czaru w wykonaniu Orkiestry Johanna Straussa – największej prywatnej orkiestry na świecie. Podczas kilku meczów Ligi Mistrzów Rieu kibicował kibicom piłki nożnej przed Szostakowiczem, a jego światowe tournée co roku przyciąga ponad pół miliona widzów. Znany ze swojej charyzmatycznej prezencji scenicznej i niezwykłych umiejętności gry na skrzypcach, André Rieu podbił serca milionów ludzi na całym świecie. Jego pasja do muzyki i zaangażowanie w szerzenie radości poprzez występy uczyniły wielbioną postacią w świecie muzyki klasycznej. Gościem specjalnym tej trasy jest 15-letnia Emma Kok, która zachwyciła już miliony ludzi na całym świecie i zyskała popularność dzięki wykonaniu piosenki "Voilà" na koncertach w Maastricht w 2023 roku. Sprzedaż biletów na koncerty André Rieu regularnie przewyższa sprzedaż największych światowych gwiazd popu i rocka! Jego koncerty to prawdziwa uczta wizualna, począwszy od widoku jego i jego muzyków wchodzących przez tłum na scenę na samym początku koncertu, po bogate kostiumy i ogromny ekran za orkiestrą, na którym wyświetlają się piękne obrazy stworzone specjalnie pod każdy utwór, gwarantując magiczny wieczór dla całej rodziny. Filmy André na YouTube osiągnęły znacznie ponad miliard wyświetleń. Na Facebooku śledzi go 9 milionów fanów, a na całym świecie sprzedał ponad 40 milionów albumów. "Tęskniłem za pięknymi Polakami i jestem podekscytowany możliwością powrotu z moją Orkiestrą Johanna Straussa na te cztery wyjątkowe koncerty" – powiedział André Rieu. "Przygotujcie się na wieczór pełen muzyki, śmiechu i niezapomnianych chwil. Wspólnie celebrujmy piękno życia!" André Rieu nie jest tylko na jeden wieczór – jest na całe życie!

Oprócz wydarzeń w obiekcie funkcjonuje również studio tańca Dance Arena Gliwice, które w ubiegłym roku połączyło siły z Gliwicką Pracownią Tańca oraz największa ściana wspinaczkowa w regionie – Chwyciarnia. Więcej informacji o ich godzinach dostępności oraz nadchodzących wydarzeniach znajdziecie na www.prezeroarenagliwice.pl