Teraz gramy:

Title

Artist
Background

TOP 3 ośrodki narciarskie w Beskidzie Śląskim. Gdzie spędzić niezapomniane ferie?

Autor: w dniu 2023-02-21

Beskid Śląski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością jako centrum turystyki górskiej, również w sezonie zimowym. Warto się tu wybrać ze względu na szeroki wybór tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Turystów nie tylko ze Śląska, ale i całej Polski przyciąga także bogata oferta rekreacyjno-kulturalna skierowana do wszystkich członków rodziny. Które kierunki w Beskidzie Śląskim warto obrać, aby spędzić niezapomniane ferie na stoku i poza nim? Oto nasze propozycje!

1.Istebna

Istebna zlokalizowana na zboczu Złotego Gronia to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Ośrodek o tej samej nazwie słynie z nowoczesnej infrastruktury turystycznej i licznych udogodnień, dzięki którym możesz szusować bez zmartwień o bezpieczeństwo swoje i swojego dobytku. Narciarzy przyciągają do Złotego Gronia szerokie i regularnie konserwowane trasy z doskonałym oświetleniem i systemem sztucznego naśnieżania. Goście mają tu do dyspozycji 800-metrowy wyciąg kanapowy lub 300-metrowy wyciąg talerzykowy.

Organizatorzy ośrodka zadbali także o najmłodszych turystów. Mieści się tutaj dziecięcy park śnieżny Białego Misia. W ofercie dostępne są codzienne zajęcia i animacje, zabawy na śniegu, a także mały bezpłatny wyciąg dla dzieci "Nartusek" (40m). Wszystko odbywa się na specjalnie wygrodzonym terenie. Przygotowując się do wyjazdu do Beskidu Śląskiego nie zapomnij o odpowiednim zabezpieczeniu siebie i swoich bliskich – na stronie  https://rankomat.pl/ubezpieczenie-narciarskie znajdziesz atrakcyjne oferty polis narciarskich, które uchronią cię przed nieprzewidzianymi sytuacjami i ich konsekwencjami.

2.Wisła

Do serca Beskidu Śląskiego z Piekar dostaniesz się w niecałe dwie godziny. Wisła od lat uchodzi za jeden z najlepszych kurortów narciarskich w Polsce. Funkcjonuje tu około 30 wyciągów i prawie 30 km tras narciarskich. To stoki zarówno dla początkujących narciarzy, jak i wytrawnych miłośników nart czy snowboardu.

Każdego roku wiślańskie ośrodki oferują klientom coraz bardziej zmodernizowaną i rozbudowaną infrastrukturę obejmującą:

  •       coraz większą liczbę wyciągów;
  •       bezpłatne parkingi;
  •       ski busy wliczone w cenę hotelu;
  •       atrakcyjną ofertę gastronomiczną.

3. Szczyrk

Szykujesz się do sezonu zimowego i rozważasz, gdzie na narty w Czechach lub na Słowacji się zatrzymać? Jeśli szukasz pełnych wrażeń, komfortowych tras zjazdowych na europejskim poziomie, możesz zostać po tej stronie granicy! Szczyrk to obok Wisły i Istebnej najpopularniejszy ośrodek dla narciarzy i snowboardzistów na Śląsku.

Tutejsze trasy prowadzą po stokach Małego Skrzycznego i Wierchu Pośredniego. Oświetlone szlaki, wygodne gondole, orczyki i bezpłatne parkingi to tylko niektóre z atutów ważnych dla miłośników białego szaleństwa. Miejsce dla siebie znajdą także początkujący – profesjonalne wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie działają na najwyższym poziomie. To wszystko sprawia, że do Szczyrku wraca się każdej zimy niemal jak do siebie.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.