Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Autor: w dniu 2023-02-21

W związku z przypadającym 22 lutego 2023 r. Dniem Ofiar Przestępstw, w dniach od 22 do 26 lutego 2023 r. w całym kraju każdy zainteresowany może uzyskać informacje w prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych o swoich uprawnieniach w postępowaniach przygotowawczych i sądowych.

Informacje o dyżurach pełnionych przez prokuratorów udzielających porad prawnych są zamieszczone w formie komunikatów na stronach internetowych prokuratur regionalnych i okręgowych.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest związana z obchodzonym corocznie 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Obchody koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Przez cały rok osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłaszać się do placówek wskazanych na stronie Funduszu Sprawiedliwości. To ponad 300 miejsc działających w całej Polsce, w których można uzyskać bezpłatną pomoc. Wykaz placówek znajduje się pod linkiem: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/. W naszym regionie pomoc można uzyskać między innymi w Lokalnych Punktach Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Chorzowie, Bytomiu, Rudzie Śląskiej czy Siemianowicach Śląskich.