Teraz gramy:

Title

Artist
Background

TOZ Bytom troszczy się o bezdomne zwierzęta. Prosi o wsparcie!

Autor: w dniu 2023-12-06

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – oddział Bytom cały czas troszczy się o bezdomne zwierzęta. W tym trudnym czasie w szczególny sposób apeluje o wsparcie, bo realizowanie misji jest teraz wyjątkowo wymagające.

Ci, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, mają do zrealizowania niełatwe zadanie. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie "bezdomniakom" schronienia przed zimnem. Ten cel można osiągnąć dzięki kocim domkom, które można wykonać w ramach konkursu.

– Chcielibyśmy przypomnieć o trwającym konkursie na budki dla kotów. Dzięki Państwa zaangażowaniu mogą one przetrwać już i tak ciężką zimę, która w tym roku zaczęła się tak wcześnie i taką ilością śniegu. Bardzo prosimy o dalszy, aktywny udział w naszej akcji – mówi Joanna Stuka, inspektor TOZ Bytom.

Szczegóły konkursu, w którym przewidziano nagrodę – voucher do restauracji – opisane zostały w mediach społecznościowych. Czas na rozstrzygnięcie upływa 12 grudnia. Właśnie tego dnia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu. Wtedy też wykonaną budkę należy przynieść ze sobą, o godzinie 17:00, do "Lokalu" w Bytomiu na Placu Sobieskiego 3, ale nie jest to jedyna możliwość. Chętni mogą też dostarczać domki do siedziby TOZ (ul. Rudzkiego 6 lok. 8, 41-902 Bytom) lub kontaktować się telefonicznie z przedstawicielkami TOZ pod numerami 607 853 908 i 505 410 623, wówczas można nawet umówić się na to, że ktoś z TOZ przyjedzie pod wskazany adres i odbierze "kocią nieruchomość".

Konkurs to jedno, ale znacznie ważniejsze jest wsparcie w postaci tego, co niezbędne dla kotów – chodzi o pokarm i żwirek.

-Z całego serca prosimy o wszystko, co potrzebne jest kotom. Najważniejsza rzecz – karma, której nam cały czas brakuje. Równie ważny jest żwirek. Z własnych zasobów staramy się zapewnić im wyżywienie, ale przerosło to nasze możliwości w tym roku. Dzięki Państwu każda saszetka to jest napełniony brzuszek kociaka – mówi inspektor Stuka.

Jak duże jest zapotrzebowanie bezdomnych zwierząt? Najlepiej ukazują to fotografie zamieszczone w sieci, które jasno pokazują, jak wiele jest potrzebujących czworonogów:

Jak można pomóc? Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to wsparcie zbiórki prowadzonej w sieci: Druga to dostarczenie tego, co niezbędne bezpośrednio do siedziby TOZ (ul. Rudzkiego 6 lok. 8, 41-902 Bytom).