Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tragiczny bilans weekendu na śląskich drogach

Autor: w dniu 2023-05-22

Brawura na drodze, szczególnie, gdy jest połączona z alkoholem, kończy się tragicznie. Pokazują to publikowane przez policję statystyki. 

Policyjne dane podsumowujące rozliczne akcje prowadzone na drogach regionu nie składają się na pozytywny obraz. Służby podają szczegóły.

Jak przebiegał weekend na śląskich drogach?

Bilans minionego weekendu na śląskich drogach jest tragiczny. W sobotę i niedzielę w trzech wypadkach drogowych śmierć poniosło aż 5 osób. Od piątku do niedzieli odnotowano w sumie 23 wypadki drogowe, w których 29 osób zostało rannych. Doszło także do 322 kolizji. Zatrzymano 74 pijanych kierowców. Jednym z nich jest 41-letni kierujący busem (ponad 1,5 promila), który w niedzielne popołudnie na A1 w Częstochowie doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym audi. Opel dachował i wypadł z drogi, a śmierć na miejscu ponieśli jego dwaj pasażerowie. Nie bez powodu mundurowi kolejny raz powtarzają, że nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Zaznaczają równocześnie, że warto reagować, gdy widzi się, że pijana osoba chce prowadzić! Obojętność wobec bezmyślności pijanych kierujących, co pokazały liczne tragedie drogowe, prowadzi do nieodwracalnych nieszczęść.