Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tragiczny początek roku na drogach. Zginęło już czterech pieszych

Autor: w dniu 2024-01-06

Od początku roku na drogach naszego województwa w wypadkach zginęło już 4. pieszych, a 18 zostało rannych. Policjanci apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, a do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków na drodze, przestrzeganie przepisów i trzeźwość.

Od początku roku odnotowano na Śląsku już 21 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 4 osoby zginęły, a 18 zostało rannych. Do tych najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Korbielowie na ulicy Granicznej, w Częstochowie, gdzie na ulicy Legionów 80-letni mężczyzna kierujący audi potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie kobiety oraz w Bytomiu na ulicy Zabrzańskiej, gdzie kierujący mitsubishi śmiertelnie potrącił 84-latka. Szczegółowe okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Przypominamy, że kierujący zbliżając się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość, tak aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo i ustąpić mu pierwszeństwa – przypomina policja.

Foto i źródło: Śląska Policja