Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tragiczny wypadek na drodze. Nie żyje 17-latek

Autor: w dniu 2024-03-21

Częstochowscy policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Lgocie Małej. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 17-letni cyklista zmarł w szpitalu. Czynności w tej sprawie prowadzą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13.00 na ulicy Szkolnej w Lgocie Małej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z częstochowskiej drogówki wynika, że 17-letni cyklista nie mając uprawnień do kierowania motocyklem, nie ustąpił pierwszeństwa 24-letniej kierującej osobówką i zderzył się z pojazdem.

Niestety młody częstochowianin na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z częstochowskiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

– Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze należy wzmóc czujność, spojrzeć w lusterka i upewnić się, że swoim zachowaniem nie spowodujemy zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Należy pamiętać, że motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjścia z tego zdarzenia bez szwanku. Bądźmy odpowiedzialni na drodze, nie tylko za siebie. Tylko zdrowy rozsądek, wzajemny szacunek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego może uchronić nas przed tragicznymi skutkami zdarzeń na drogach – zwracają się mundurowi do uczestników ruchu.