Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Gliwicka Palmiarnia ma 100 lat! Odbędzie się dzień otwarty

Autor: w dniu 2024-03-22

Gliwicka Palmiarnia, o czym nie wątpią mieszkańcy Gliwic i regionu, jest wyjątkowym miejscem. Już niebawem będzie świętować setne urodziny. Miejsce przyciągające niezwykłym klimatem oraz niespotykanymi okazami fauny i flory będzie można odwiedzić 1 kwietnia, gdy organizowane będą obchody jubileuszowe

1 kwietnia, w lany poniedziałek, w gliwickich tropikach odbędzie się dzień otwarty. To okazja, by bezpłatnie zwiedzić Palmiarnię i pospacerować jej urokliwymi alejkami, delektując się niezwykłym klimatem, jaki tworzą rośliny wypełniające egzotyczne pawilony.

Gliwicka Palmiarnia ma już 100 lat!

Gliwicka Palmiarnia ma 100 lat. Zorganizują dzień otwarty

Okazja wyjątkowa, to i liczne atrakcje są niezwykłe. Przygotowane zostały przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych przy współpracy z: Centrum Kultury Victoria, Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju kultury Melina, Centrum Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszeniem Edukacyjno-Teatralnym Teatr Off-Road. Można będzie np. wziąć udział w kolorowej paradzie lub warsztatach tworzenia zielników i kwietników. A wieczorem dla gości Palmiarni zaśpiewa Czesław Mozil. Zapowiada się fajna zabawa.

Fot. G. Kokott-Drzyzga

W dniu obchodów Palmiarnia będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 17.00. 

Harmonogram: 

  • Godz. 11.00. Urodziny Palmiarni rozpoczną się botaniczną kolorową paradą, która przejdzie alejkami parku Chopina. Będzie to barwny pochód gości przebranych za rośliny i zwierzęta. Do urodzinowego pochodu dołączyć może każdy. Szykujcie stroje!
  • Godz. 11.30–16.30. W różnych częściach Palmiarni będzie można natknąć się na aktorskie animacje. "Botaniczne żywe obrazy" będą przemieszczać się po pawilonach, by każdy mógł się im przyjrzeć i – jeśli tylko zechce – zrobić sobie zdjęcie.
  • Godz. 11.30–16.30. W namiocie przed Palmiarnią będzie można bez reszty puścić wodze ekologicznej fantazji i wziąć udział w warsztatach. To okazja, by wykonać swój własny domek dla dziko żyjących owadów, stworzyć "zapuszkowane grubosze" czy spersonalizowane zielniki.
  • Godz. 10.00–17.00. Przez całe przyjęcie urodzinowe będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie na tle egzotycznej przyrody za pomocą tajemniczego foto-lustra. Ten kreatywny aparat zapewnia więcej wrażeń niż tradycyjna fotobudka i gwarantuje dobrą zabawę.
  • Godz. 16.30–17.00. Urodziny zakończy kolorowa parada gości.
  • Godz. 19.00. W altance pawilonu historycznego odbędzie się koncert "Czesław Mozil solo". Obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać w kasie Palmiarni od 26 marca. Jedna osoba może odebrać dwa bilety. Do rozdania jest 160 wejściówek: 80 od godz. 10.00 i kolejne 80 od godz. 16.00.

Źródło: UM Gliwice