Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trudne warunki w Beskidach. GOPR apeluje o rozsądek

Autor: w dniu 2024-02-03

Ci, którzy planują wycieczki górskie, muszą dobrze zastanowić się nad tym, czy są odpowiednio przygotowani do wędrówki. Warto być przygotowanym na trudne warunki, odpowiednio przygotować się i zapanować wyjście, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Warunki trudne, miejscami bardzo trudne. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego przestrzegają przed wyjściami w wyższe partie gór. To ważna przestroga dla osób, które na weekend zaplanowały górski wypad.

W Beskidach śnieg – z uwagi na zmieniającą się w dzień i nocą temperaturę – zamienił się w lodową pokrywę i o wypadek nietrudno. Do tego – przez szybko zapadający zmrok i trudne warunki – można pobłądzić.

Tak było w masywie Pilska, gdzie ratownicy wspólnie ze swoimi kolegami ze Słowacji szukali zaginionego turysty. Przeczesywano okolice Munczolika i Tanecznika – w końcu zlokalizowano mężczyznę. Ten cały i zdrowy został przetransportowany na Halę Miziową:

Tak było w ostatnich dniach w Beskidach. Koniecznie należy sprawdzać warunki pogodowe również wtedy, gdy planujemy wędrówkę po Tatrach. Stosowne komunikaty można odnaleźć TUTAJ.

Fot. GOPR