Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tyska porodówka ma specjalny mural dla świeżo upieczonych rodziców

Autor: w dniu 2024-02-03

Urocze bociany i bobasy owinięte w chusty na tle zielonych, wysokich drzew, a do tego tabliczka z miejscem na imię, wagę i datę urodzenia dziecka. Noworodkowy mural Szpitala Megrez w Tychach, który zdobi jedną ze ścian przy Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, będzie miejscem pamiątkowych zdjęć rodziców z ich pociechami. Jego autorem jest znany śląski artysta Wojciech Walczyk.
Mural namalowany został na ścianie pomiędzy Traktem Porodowym a Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Megrez w Tychach. Na jego tle rodzice wraz z maluszkiem po wypisie ze szpitala będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Na środku malowidła znajduje się tabliczka namalowana specjalną farbą kredową. Można na niej kolorową kredą napisać imię, datę urodzenia oraz wagę dziecka. Oprócz pamiątkowego zdjęcia mural w dziecięcym, bajkowym stylu ma na celu stworzenie atmosfery pełnej pozytywnych emocji oraz radości z narodzin nowego członka rodziny.
– Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić naszym pacjentkom nie tylko profesjonalną  opiekę medyczną, ale również stworzyć im przyjazną i miłą atmosferę. Nowy mural ma podkreślić znaczenie pierwszych wspólnych chwil i stanowić pamiątkę dla całej rodziny na długie lata – mówi Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez w Tychach.
Wartość malowidła doceniają również tyskie władze.
– To świetna inicjatywa, która dodatkowo buduje życzliwą i ciepłą atmosferę. Mam nadzieję, że mural na tyskiej porodówce będzie miejscem, przy którym wszyscy nowi, mali obywatele Tychów i nie tylko, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w tym wyjątkowym momencie dla całej rodziny, jakim są narodziny dziecka – zaznacza Maciej Gramatyka, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Tychy.
Mural został wykonany przez śląskiego artystę – Wojciecha Walczyka, który w swoim dorobku ma m.in. wyjątkowy mural upamiętniający bohaterów Powstań Śląskich w Siemianowicach Śląskich czy najwybitniejszego śląskiego polityka, dowódcy III Powstania Śląskiego Wojciecha Korfantego w Katowicach.
Tyska porodówka, jako jedna z najnowocześniejszych w województwie śląskim (gruntownie wyremontowana w 2021 r.), oferuje również szereg udogodnień podczas porodu, w tym m.in. specjalny pokój dla osoby towarzyszącej, wannę do porodów w wodzie, muzykoterapię, aromaterapię czy worki sako. Co ważne, rodzące doceniają także profesjonalną, zaangażowaną i empatyczną kadrę lekarzy oraz położnych, które wspierają pacjentki na każdym etapie pobytu.
Warto wspomnieć, że Szpital Megrez z powodzeniem realizuje liczne inwestycje w trosce o komfort i jakość udzielanych pacjentom świadczeń medycznych. Ostatnio uroczyście otwarto zmodernizowany Oddział Obserwacyjno-Zakaźny – projekt o wartości prawie 13 mln złotych, który mieści się w budynku tzw. Pawilonu Zakaźnego.