Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Trwa zbiórka na zakup lodówki społecznej

Autor: w dniu 2023-05-31

Lodówka społeczna, w której chętni mogą umieszczać produkty spożywcze, stanie w Piekarach Śląskich. Ustalone są już niezbędne szczegóły dotyczące tego zagadnienia.

Piekarski radny Daniel Pliszka poinformował, że trwają niezbędne działania zmierzające do tego, by na terenie miasta stanęła lodówka społeczna. W internecie prowadzona jest zbiórka na ten cel.

Lodówka społeczna w Piekarach Śląskich. Trwa zbiórka

Radni Rady Miasta Piekary Śląskie – Daniel Pliszka i Marcin Felderhoff – zapoczątkowali zrzutkę na zakup lodówki społecznej w Piekarach Śląskich.

-Naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie każdy potrzebujący będzie mógł znaleźć jedzenie. Ale nie możemy tego osiągnąć bez Waszej pomocy! Każda złotówka ma znaczenie – zachęca radny Pliszka do wzięcia udziału w internetowej zbiórce na ten cel.

Zachęca do tego, by podzielić się tą informacją z innymi, aby łatwiej było osiągnąć zamierzony cel.

-Razem możemy zbudować lepszą społeczność! – apeluje Pliszka

Zgromadzona kwota zostanie w całości przeznaczona na zakup sprzętu, jego transport, montaż zabezpieczający przez warunkami atmosferycznymi i stosowne, wizualne oznaczenie.

-Zamysł jest bardzo prosty: masz za dużo jedzenia – włóż je do lodówki, potrzebujesz jedzenia albo masz ochotę na coś, co znajduje się w lodówce – poczęstuj się! – przybliża zamierzenia przyświecające akcji.

Ta forma pomocy jest przeznaczona dla wszystkich, którzy jej potrzebują, a podobne rozwiązania funkcjonują już w innych, śląskich miastach.

Lokalizacja lodówki została ustalona z piekarskimi władzami. Ma stanąć na parkingu Urzędu Miasta Piekary Śląskie.